Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na spektakl, pt. "Skomlenie szczeniąt", który odbędzie się 2 lipca o godz. 19:00 w ramach 3. Festiwalu Widowisk Amatorskich i Młodzieżowych ZWID.
Spektakl opowiada historię zderzenie kapitalistycznej utopii z jej okrytą, pękającą strukturą, która widziana jest oczami nieświadomej nastolatki. Narratorka jest uwięziona w sztucznym świecie. Zamknięta w strachu zaczyna przeczuwać, że rzeczywistość, którą wcześniej znała jest tylko konstrukcją jej wyobraźni. Spotyka postać, która jest jej własnym odbiciem. Owa postać rozszczelnia iluzję i odsłania okrucieństwo świata, pozostające do tej pory poza jej zasięgiem.
Każde kolejne z jej odkryć niszczy kolejne warstwy przekonań, a to co sztuczne zaczyna się rozpadać, pozostawiając ją sam na sam z prawdą, której nie można już cofnąć.
W świecie czynów, które robimy sobie nawzajem, a których się wstydzimy. Czy człowiek jest człowiekiem dla człowieka? Czy może to zwykły skomlący pies? Spektakl porusza trzy wymiary doświadczenia: osobisty, związkowy i społeczny.
W spektaklu poruszane są tematy: samobójstwa, schorzeń psychicznych, przemocy seksualnej, domowej, psychicznej.
W spektaklu wykorzystywane są wulgaryzmy, wytwornica dymu, dym papierosowy, głośna muzyka na żywo, światło stroboskopowe.
Muzykę na żywo zagra zespół Name of Death.



