W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach od 10:00 do 20:00 zaplanowano dzień pełen atrakcji, a głównym punktem programu będzie VII Kieleckie Święto Róż w godzinach 11:00–16:00.
W tym czasie działać będzie Różany Punkt Informacyjny oraz strefa warsztatów edukacyjnych. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach, spacerach tematycznych i spotkaniach poświęconych różom, m.in. „Poznaj różę wszystkimi zmysłami” czy „Różana pracownia artysty”. Odbędzie się także bezpłatne zwiedzanie Ogrodu z przewodnikiem.
Przez cały dzień dostępne będzie tradycyjne ognisko, a odwiedzający będą mogli skorzystać z oferty regionalnych wystawców, w tym lokalnych producentów i twórców rękodzieła.





